Datu centrs tika izveidots Rīgā 2011. gadā un atbilst Uptime Institute Tier III prasībām. Dublētā ventilācijas un kondicionēšanas sistēma uztur optimālo temperatūru un mitrumu. Modulārā nepārtrauktās barošanas sistēma Newave SA darbojas pēc N+1 shēmas. Ja pilsētas elektrobarošana nedarbojas ilgāk kā 30 sekundes, tad automātiski ieslēdzas dīzeļģenerators SDMO. Šī augstākās kvalitātes aparatūra ir paredzēta industriālai ekspluatācijai un var tikt izmantota nepārtraukti. Sertificētas apsardzes kompānijas darbinieki dienu un nakti apsargā datu-centru. Mēs stingri ievērojam apmeklētāju reģistrēšanas un uzraudzīšanas politiku. Videonovērošanas sistēma apsargā visas telpas un teritoriju.
Mēs galvenokārt izmantojam Dell kompānijas serverus, kas balstīti uz Intel Xeon E5v3 procesoru bāzes vai augstāk. Procesēšanas jaudas vienība (vCPU) atbilst vienam fiziskam Intel Xeon kodolam ar takts frekvenci ne mazāku kā 2Ghz. Katram virtuālajam klasterim ir vismaz viens rezerves serveris, ko var izmantot atteices gadījumā. Tīkls ir uzbūvēts uz Dell un HP Enterprise aparatūras, kas paredzēta datu apstrādes centriem. Katrs serveris ir pieslēgts tīklam ar komutatoriem kuru caurlaidība ir ne mazāka kā 2x10 Gbit/s. Visi komutatori tiek dublēti. Ja projektam ir nepieciešama specifiska tīkla infrastruktūra, tad tam var uzstādīt izdalītu tīkla aparatūru.
Datu glabāšanas sistēma ir veidota uz Hitachi Unified Storage platformas. Šāds risinājums ļauj ražotājam garantēt datu pieejamību 99,999% gadījumu. Cietie diski ir rezervēti pēc N+2 shēmas, kur katrā grupā ir 10 diski. Dati starp sistēmu un serveriem tiek pārsūtīti ar optisko šķiedru kabeļiem Fibre Channel ar caurlaidību ne mazāku kā 8 Gbit/s. Kabeļi rezervēti pēc 2N shēmas. Virtuālā datu-centra glabātuve var tik konfigurēta pēc apjoma un veiktspējas. Šī iemesla dēļ sistēmā ir izveidoti disku masīvi ar dažādām veiktspējām. Lietotājs sev nepieciešamo apjomu no NL-SAS, SAS un FMD (Flash Module Drive vai Hitachi Accelerated Flash ir tehnoloģija, kas nodrošina būtiski augstāku I/O veiktspēju salīdzinot ar standarta SSD diskiem) masīviem izvēlas patstāvīgi.
Kompānijas VMware programmas nodrošinājums apvieno skaitļošas resursus un datu glabāšanas sistēmu drošā klasterī, nodrošinot augstu virtuālo mašīnu pieejamību. Darbs ar virtuālo infrastruktūru neprasa iepriekšējas zināšanas virtualizācijas tehnoloģijā. Klienti pārvalda virtuālā datu-centra resursus pašapkalpošanās mājas lapā VMware vCloud Director. Šeit viņi var: izveidot, izdzēst un klonēt virtuālās mašīnas, pārdalīt resursus starp tām, uzstādīt privātus virtuālos tīklus un konfigurēt attālināto piekļuvi tiem. Lai attālināti piekļūtu virtuālajam datu-centram tiek izmantots tiešais savienojums caur publisko IP un VPN-tuneļi: IPSec un SSL.
Divi neatkarīgi kabeļi savieno datu-centru ar Latvijas lielākajiem interneta provaideriem Telia un Lattelecom. Datu pārraides ātrums līdz lielākajiem eiropas un krievijas tīkliem sasniedz 1 Gbit/s, bet aizture nepārsniedz 60 ms (0,06 s). Katram virtuālā datu-centra klientam tiek rezervēti 2x1 Gbit/s savienojumi. Savienojuma pieejamības koeficients – 99,99%.
Pamata rezervēšanas un informācijas atjaunošanas sistēma tiek vadīta ar vSphere Data Protection Advanced rīkiem. Virtuālo mašīnu cenā ir iekļauta patstāvīga rezerves kopiju izveide (vienreiz diennaktī) ar glabāšanas ilgumu 14 dienas. Kopijas tiek glabātas atsevišķā EMC Data Domain glabātuvē un tās tiek kopētas attālināta vietā – datu centrs citā Rīgas rajonā. Ja ar pamata rezervēšanu nepietiek, inženieri projektam izveido individuālu konfigurāciju. Advancētas rezervēšanas sistēmas tiek vadītas ar Veeam B&R un EMC Networker programmām.
Tehniskā atbalsta dienests strādā visu diennakti un bez brīvdienām. Mūsu inženieri ir ieguvuši Dell, HDS, VMware, Veeam, EMC, Microsoft un citu izplatītāju sertifikātus. Monitorings un profilaktiskie darbi tiek veikti nepārtraukti. Mūsu speciālisti palīdz klientiem pārvietot savu esošo infrastruktūru uz virtuālo datu-centru, apmāca kā strādāt ar VMware rīkiem, atbild uz jautājumiem un atrisina radušās problēmas. Šie pakalpojumi ir iekļauti virtuālā datu-centra maksā. Klienta sistēmu administrēšanu var iekļaut līgumā. Pakalpojumu līmeņa līgums (SLA) un neizpaušanas līgums (NDA) katram projektam tiek sastādīts individuāli.