1Vai iespējams ietaupīt pārejot uz mākoni?

Ne vienmēr. Lai atbildētu uz šo jautājumu, jums jāaprēķina mūža cikla izmaksas (Life-cycle cost vai LCC) katram no piedāvājumiem. Parasti savas IT infrastruktūras uzturēšana iekļauj šādas izmaksas:

 • projektēšana un plānošana,
 • aparatūras un programmatūras uzturēšana,
 • implementācija,
 • rezerves daļas, ražotāju atbalsts un remonts,
 • ekspluatācijas izdevumi (servera telpas, elektrība, dzesēšana),
 • aparatūras un programmatūras atjaunināšana,
 • apkalpojošais personāls.

Ņemiet vērā, ka lielākā daļa no šiem izdevumiem ir nepieciešami sākuma etapā, kad projekta perspektīvas vēl nav zināmas. Bet remonta izdevumus nevar prognozēt. Ja Jūs nomājat mākoņa infrastruktūru, tad lielākā daļa no šiem tēriņiem kļūst par ekspluatācijas izdevumiem. Projekta uzsākšanas izmaksas sarūk, tādejādi būtiski samazinās risks neatgūt investīcijas. No finanšu viedokļa projekts kļūst vieglāk prognozējams.

2Kur atrodas mani dati?

Fiziski mēs atrodamies Rīgā un mūs ietekmē Latvijas likumdošana, saskaņā ar kuru, lai veiktu informācijas sistēmas auditu nepieciešama tiesas pavēste. Informācijas sistēmas izvade uz Eiropu ir ieteicama rīcība, lai iegūtu biznesa juridisko drošību.

Vairāk par datu glabāšanas un rezervēšanas sistēmām sadaļā “Infrastruktūra”.

3Kādas priekšrocības piedāvā mākonis?

 • Laika ietaupījums. Implementēt projektu mākoņa vidē ir daudz ātrāk, nekā uzstādīt tradicionālu infrastruktūru. Tas pats attiecas arī uz infrastruktūras paplašināšanu vai samazināšanu.
 • Prognozējami izdevumi. Vairs nebūs lieli vai neparedzēti izdevumi, nav slēpto izmaksu.
 • Attālināta pieķluve. Jūsu darbinieki, kā arī apkalpojošais personāls varēs piekļūt sistēmām jebkurā brīdī. Slimība vai dekrēts vairs nebūs tehniskais škērslis.
 • Rezerves kopijas visiem klienta datiem. Nav iemesls uztraukties par datu drošību.
 • Katram klientam ir savs tehniskā atbalsta inženieris no Сlouds.lv.

4Vai ir iespējams izmēģināt virtuālo datu-centru?

Jā, tas ir iespējams. Izmēģinājuma laiku un skaitļošanas jaudu mēs nosakām katram projektam individuāli. Mēs vēlamies, lai pēc izmēģinājuma perioda, Jūs kļūtu par mūsu klientu. Tādēļ mēs iedziļināmies Jūsu projektā, saskaņojam piedāvājumu ar Jūsu prasībām un vienojamies par testēšanas laiku. Mūsu inženieri palīdzēs konfigurēt virtuālo datu-centru un pastāstīs kam pievērst uzmanību testēšanas laikā.

5Kādus projektus var ievietot virtuālajā datu-centrā?

 • Attālināta darbavietas infrastruktūra (IaaS): korporatīvie e-pasta serveri, grāmatvedība, CRM-sistēmas, failu serveri, terminālserveri (RDS) un citas biznesa aplikācijas. Virtuālais datu-centrs standarta komplektācijā būs piemērots vidēja lieluma uzņēmumam (līdz 250 darbiniekiem). Lielākiem projektiem būs nepieciešama individuāla konfigurācija.
 • Tiešsaites-projekti: mājaslapas, portāli un internetveikali.
 • Attālināta rezerves kopiju glabātuve (BaaS).
 • Testēšanas un izstrādes vide.

6Kādus projektus nevajadzētu ievietot virtuālajā datu-centrā?

Serverus ar augstu grafisko procesēšanas jaudu (CAD, 3D, attēlveidošanas un noformējuma lietojumprogrammas). Mūsu mākonī ir aizliegts ievietot jebkāda veida sistēmas, kas saistītas ar interneta krāpniecību un spamu, kā arī visu, kas saistīts ar nelegālu un nepieņemamu interneta satura izplatīšanu.

7Kā man vajadzētu uzsākt ofisa insfrastruktūras pārvietošanu uz «mākoni»?

Sāciet ar inventarizāciju: aprēķiniet darba vietu, serveru un licenču skaiitu. Pēc tam izveidojiet virtuālo datu-centru un virtuālās mašīnas, konfigurējiet programmas un tīkla uzstādījumus. Ja Jūsu infrastruktūra ir liela, tad to parasti pārvieto uz mākoni pa soļiem. Mazākus uzņēmumus var pārvietot dažu dienu laikā.

Mēs varam pārvietot ofisa infrastruktūru uz virtuālo datu-centru Jūsu vietā. Šī pakalpojuma izmaksas tiek aprēķinātas katram projektam atsevišķi, jo tās ir atkarīgas no darba apjoma. Maziem projektiem, mēs parasti to darām bezmaksas.

Ja Jums nepieciešama palīdzība programmu licencēšanas jautājumos, lūdzu vērsieties pie mums pēc konsultācijas!

8Vai ir iespējams novietot savu aparatūru vai nomāt fizisku serveri no Clouds.lv?

Jā, mēs piedāvājam klientiem novietot savu servera aparatūru mūsu statnēs (Collocation) un iznomājam serverus (Dedicated server).

Visām statnēm ir dublēts strāvas ievads un tīkla pieslēgums. Statnes vietas nomas maksa ir atkarīga no aparatūras izmēra un nepieciešamas barošanas jaudas.

Serveru nomas maksa ir atkarīga no to tipa un parametriem. Maksa katram klientam tiek aprēķināta individuāli ņemot vērā: papildus pakalpojumus, pasūtījuma apjomu un līguma ilgumu.

9Vēlaties uzzināt vairāk?

Rakstiet uz info@clouds.lv vai aizpildiet atsauksmju formu. Mēs atbildēsim diennakts laikā pa e-pastu, telefonu vai skype.

>